Bay Forum
Adminler İle İletişime Geçmek İsteyenler;

anil_dr35@hotmail.com

west.queenspark@windowslive.com

HeLBoY.61@HotMaiL.com
Bay Forum
Adminler İle İletişime Geçmek İsteyenler;

anil_dr35@hotmail.com

west.queenspark@windowslive.com

HeLBoY.61@HotMaiL.com
Bay Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bay Forum

Vazgeçilmez Forum!

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap    

Şenol Güneş

2 posters
YazarMesaj
Ŋøηάмё
Banlı Üye
Banlı Üye
Ŋøηάмё

Şenol Güneş Empty
MesajKonu: Şenol Güneş   Şenol Güneş EmptyC.tesi Ara. 04, 2010 10:13 am

Şenol Güneş (d. 1 Haziran 1952, Trabzon), Türk teknik direktör ve eski milli kaleci.

Futbolculuk Kariyeri

Mahalle aralarında limon kabuğu çöpleriyle futbol oynamaya başladı.[1]Basketbola merakı vardı. Ve basketbol takımlarını o kurardı. Ama Trabzon'da en büyük tutku futbol olduğu için basketbol oynayacak adam bulamazdı.Trabzonspor'un ilk kurulduğu yıllara denk gelen bu dönemde, Şenol Güneş Vefaspor'u tuttu.[1]Çünkü kendi oynadığı mahalle takımının renkleriyle bu takımın renkleri aynıydı. Amatör maçlarda kaleye geçerdi ama mahalle maçlarında santrafor olarak önde oynardı.İlk yıllarında kaleci olmaktan hoşnut değildi.[1]Ama bir süre sonra kalecilik görevi onun üzerine kaldı. Şenol Güneş futbol kariyerine Erdoğdu Gençlik'te başladı. Bundan sonra 17 yaşındayken Trabzonspor'un amatör takımına geçtikten sonra, buradan da Sebat Gençlik’e transfer olarak profesyonel futbolculuğa ilk adımını atıp,burada ilk büyük çıkışını yaptı. Bu süreler içinde öğrenimine devam etti.1972 yılında Trabzonspor'a geri transfer oldu.20 yaşındaydı ve bir yandan da Eğitim Enstitüsüne devam etti. Öğle aralarında Turgay Semercioğlu ile yemek yemeyerek ya da hemen yiyerek öğle aralarında koşu antremanları yapardı.[1]Yaklaşık 15 yıl Trabzonspor' da kalecilik yaptı. Trabzonspor'da 1975-1984 arasında altı şampiyonluk yaşadı. Gençlik yıllarında radyolarda büyük futbolcuları dinlerken hayalleri şekillendi. Kendi sözleriyle "...Bende onlar gibi ve daha iyisi olmak isterdim.Örneğin bir kaleci top kurtarmışsa,gol yemişse.Hiç gol yemeyen bir kaleci olma hayalim vardı"[1].Türk spor tarihinde birinci ligde 1112 dakika süreyle kalesinde gol görmeyerek en uzun süre gol yememe rekorunu kendi adına yazdırdı.Kaleciliği sevmediniz mi soruna cevaben şöyle der; "severek oynamadım ama oynarken gereğini yaptım.Yani başlangıcım severek,isteyerek, planlanmış bir şey değildi.Ama oynadığım zaman işimin gereğini çok iyi profesyonel olarak yaptım."[1]
Admin
Admin
Admin
Admin

Şenol Güneş Empty
MesajKonu: Geri: Şenol Güneş   Şenol Güneş EmptyPaz Ara. 05, 2010 6:25 pm

paylaşım için teşekkürler...
http://www.gencseen.tr.gg

Şenol Güneş
1 sayfadaki 1 sayfası